Meie sünnilugu

MTÜ ELIISE PUHKUSEPESA sünnilugu

MTÜ Eliise Puhkusepesa on loodud innustatuna SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi 2014. aasta põhikampaaniast „Unistuste puhkus“, mille eesmärk on toetada raske ja sügava puudega lastele hoiukodudes hoiu- ning tugiteenuste pakkumist kogu perele.

Esimene hoiukodu avati 2014. aasta märtsis Tartus. Teine samalaadne hoiukodu avati 27. juunil, kus teenuse osutajaks sai MTÜ Eliise Puhkusepesa, kelle põhieesmärgiks on toetada lapsevanemate toimetulekut ning võimaldada lapsevanematele lapse hooldamisest vaba aega.

Raske ja sügava puudega lastele hoiuteenust pakkuva ühingu loomise idee oli selle eestvedajal Margit Krjukovil juba alates 2012. aastast. Mõtte seesuguse MTÜ vajalikkusest ja tõuke selle rajamiseks andis Margitile tema tütar Eliise, kes sündis 2005. aasta 27. jaanuaril sügavalt enneaegsena ning suure ajukahjustusega ja kes peale oma sündi jäigi suure hooldusvajadusega lapseks. TÜ Kliinikumi Lastefond on Eliiset toetanud eritoitude ostmisel ning lapsehoiuteenuse tasumisel juba aastast 2011.

Novembris 2013 helistas TÜ Kliinikumi Lastefondi tegevjuht Küllike Saar Margitile, et rääkida 2014. aasta põhikampaaniast ja uurida, kuidas ta suhtub ettepanekusse Eliise hakkamisest kampaania „reklaamnäoks“. Kuna tegemist oli raske ja sügava puudega lastele hoiukodude loomise projektiga, siis oli see Margitile omakorda hea võimalus arutada enda peas tiksuvat plaani. Lastefondi tegevjuhile meeldis mõte, et Pärnus hakkaks teenust pakkuma just Margiti loodav MTÜ ning selle nimel hakati tegutsema ja pidama läbirääkimisi.

Nii saigi kõik alguse. Eliisest sai  „reklaamnägu“ kampaaniale, millega kutsuti inimesi toetama annetusega puuetega lastele hoiukodude rajamist. Margit asus aktiivselt tegutsema, leidis ettevõtmisele teisigi toetajaid ning koostööpartnereid, et Lastefondi poolt algatatud kampaania käigus saaks Pärnus puuetega laste hoiuteenuse pakkujaks just tema.

Ruumidega teenuse pakkumiseks tuli appi Pärnu Toimetulekukool eesotsas direktori Marju Trumsiga, kes oli samuti väga huvitatud hoiukodust Pärnus. Toimetulekukoolis jagus küll kohti esialgu vaid neljale lapsele, kuid alguseks oli seegi väga suur samm edasi. Pärnu Linnavalitsus andis samuti MTÜ Eliise Puhkusepesale heakskiidu ja toetas Pärnu hoiukodu loomist suure rõõmuga. Nii sündiski MTÜ Eliise Puhkusepesa, kes sai oma uksed avada suuresti just tänu Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile, Pärnu Toimetulekukooli direktorile ning Pärnu Linnavalitsusele.

pilt

TÜK Lastefondi 2014 aasta põhikampaania reklaamplakat. Kampaania kohta on võimalik rohkem lugeda: https://www.lastefond.ee/2014-aasta-pohikampaania/

Eliise looga saab tutvuda 2013. aasta detsembrikuu Puutepunktide ajakirjast: https://www.yumpu.com/en/document/view/54853360/pp23

Eliise oli päiksekiir oma emme elus, ta oli pisike naerupall, kes iga päeva muutis oma naeruga imeliseks. Eliiseke puudutas oma olemasoluga paljude inimeste südameid ja tänu temale sai armas Eliise Puhkusepesa alguse!

Eliise oli meeletult vapper ja suur võitleja, kuid igavesse unne jäi Eliise 14.05.2017. Eliise puhkab nüüd imeilusate inglitiibadega kõrgel pehmel pilvepadjal…